OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Aktuality » Výsledky soutěže Vrať mobil – vyhrává modrý lísteček č.43

Výsledky soutěže Vrať mobil – vyhrává modrý lísteček č.43V měsíci říjnu probíhalo ve Valašském ekocentru Českého svazu ochránců přírody Valašské Meziříčí na Šafaříkově ulici environmentální vzdělávání dětí základních a středních škol v oblasti ochrany přírody a nakládání s odpady. V rámci tohoto měsíčního programu probíhala i modifikace akce „Dobrý skutek za mobil“ zde nazvaná „Vrať mobil“. Byly sbírány vysloužilé nepotřebné mobilní telefony, přičemž za každý bude předána částka 20,- Kč na charitativní účely. Výtěžek letošní akce je určen na podporu valašskomeziříčského Centra ÁČKO, zaměřeného na rodiny s rodinnými příslušníky trpícími autismem, ADHD apod. Soutěžní a sběrová akce „Dobrý skutek za mobil“ je již tradičně součástí krajského projektu zaměřeného na podporu třídění vyřazených elektrospotřebičů a pořádali ji společně  kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení  ASEKOL a.s. a  Zlínský kraj.

Soutěž byla rozdělena na dvě části. Jedna byla určena široké veřejnosti a druhá základním školám ve Valašském Meziříčí. Zúčastnilo se jí pět škol, které odevzdaly celkem 225 ks mobilních telefonů. Výsledky: Salvátor 56 ks, Šafaříkova 44 ks, Žerotínova 33 ks, Vyhlídka 19 ks a nejvíce odevzdala základní škola Křižná celkem 73 ks. Nejúspěšnější  ve sběru byli žáci třídy 1. C, kteří vybrali 50 ks vyřazených mobilních telefonů. Tato třída bude odměněna vybavením pro výuku hudební výchovy v ceně 5 000,- Kč.

Pro veřejnost byla uspořádána stejná soutěž podpořená, mimo hlavní organizátory ASEKOL a Zlínský kraj, i Městem Valašské Meziříčí, které darovalo jako hlavní cenu do soutěže mobilní telefon. Ve veřejné soutěži bylo odevzdáno celkem 378 ks mobilních telefonů. Za každý odevzdaný telefon mohl účastník soutěže dostat slosovatelný kupón, který byl následně slosován. Výherce obdrží hlavní cenu soutěže, mobilní telefon, který mu předá starosta města. Losování proběhlo 5. 11. 2019 a provedla jej delegace ze srbského města Čačak, která byla ve Valašském Meziříčí na návštěvě za účelem spolupráce na environmetálním vzdělávání dětí. Prosíme tedy vlastníka vylosovaného čísla 43 (modrý lísteček), aby se přihlásil na odboru komunálních služeb městského úřadu ve Valašském Meziříčí u pana Lysáka Michala, aby mohl být stanoven termín pro předání ceny.

Akci je možno hodnotit jako velmi úspěšnou a to nejen proto, že bylo odevzdáno 603 ks mobilních telefonů, za které bude předáno na konto Centra Áčko 12 060,- Kč, ale i proto, že těchto 603 telefonů neskončí ve směsném komunálním odpadu a poslouží po recyklaci jako zdroj cenných surovin.Oficiální TZ Města VM

Foto ze slavnostního losování: Mirek Dvorský

Aktuality

archiv

Publikace

publikace_VodniAVetrneMlyny.jpg
 

  

Děkujeme


Sledujte nás
 

TOPlist