OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Aktuality » Jaro ožilo

Po prapodivné zimě tu máme konečně jaro, i když denní teploty posledních dnů připomínají spíše léto. Příroda rozkvetla a je den ode dne barevnější a voňavější. V Litovelském Pomoraví ještě minulý týden dokvétaly sněženky i bledule, podobně jako koniklece velkokvěté v lomu u Grygova a šafrány bělokvěté v Lačnově. Lužní lesy ovládla pestrá paleta barev dymnivek plných i dutých, kyčelnic žláznatých, orsejů jarních, sasanek hajních i pryskyřníkovitých, zápalic žluťuchovitých, prvosenek vyšších, šíří se omamná vůně medvědího česneku.

Fotka uživatele Valašské ekocentrum ČSOP.

Na Bražiskách vykvetly ladoňky karpatské i jaterník podléška.Spousta ptáků už se ze zimovišť vrátila a začínají stavět hnízda, čápi na hnízdě v Jarcové se již spářili. U vodních ploch je možno zastihnout pářící se ropuchy obecné, najít snůšky již vykladených skokanů hnědých nebo štíhlých, venku jsou i ještěrky a užovky. Jaro je konečně tady, tak si ho užívejme všemi doušky.

Text a foto : Mirek Dvorský

--

více fotografií najdete na našem facebooku

www.facebook.com/ochranci

Fotka uživatele Valašské ekocentrum ČSOP.

Aktuality

16.4.2018

Jaro ožilo

archiv

Publikace

publikace_OchranaOvci.jpg
 

  

Podpořte nás!


Sledujte nás
 

TOPlist