OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Příroda nezná hranic » Vydané publikace

Během projektu Příroda nezná hranic jsme vydali tyto publikace a drobné tiskoviny:

 

Sborník odborných referátů z mezinárodního semináře Odborné programy a projekty ČSOP a SZOPK

Kolektiv autorů

Formát: A4, 78 stran
Rok vydání: 2012

Tento sborník přináší nejvýznamnější referáty z mezinárodního semináře „Odborné programy a projekty ČSOP a SZOPK", který se konal ve dnech 18-21. října 2011 na Kohútce. Cílem setkání vědců i dobrovolných ochránců bylo vystihnout nejdůležitější a nejožehavější problémy ochrany přírody v příhraniční oblasti České a Slovenské republiky.

Témata: Ochrana velkých šelem, mokřady, zoologie a botanika ve vztahu k lokalitám výskytu, jeskyně Moravskoslezských Beskyd, vývoj státní ochrany přírody na Slovensku.

Publikaci můžeme zaslat zájemcům i v elektronické podobě, je k dispozici ve všech základních studijních knihovnách v ČR a SR podle zákona o povinných výtiscích.

Karpatský poutník / pútnik

Formát: A5, sešitová vazba, 56 stran
Rok vydání: 2011

Karpatský poutník je jedním z hlavních programů našeho projektu "Příroda nezná hranic". Jeho cílem je nabídnout mladým "poutníkům" zajímavé využití volného času, naučit je poznávat pohoří Karpat, jejich přírodu a tajemství. Děti se s námi vypraví do Javorníků, Kysuc, Bílých a Bielych Karpat i jiných pohoří blízko hranic České republiky a Slovenska.

Děti po Karpatech provází tištěný průvodce Karpatský poutník. Je jednodušší a snadněji splnitelný než jeho beskydský předchůdce, určitě však nebude méně zajímavý. Opět se s ním děti mohou vydat na dobrodružné pouti se spoustou soutěží a závěrečným oceněním jejich snahy budou prestižní samolepky v brožurce.

Více se dozvíte ZDE.

Příroda nezná hranic

Skládačka formátu A4

Seznam všech center sítě projektu Příroda nezná hranic a kontakty na ně.

Živá zahrada

Skládačka formátu A4, která slouží pilotnímu programu o živých zahradách.

Najdete v ní informace a návody, jak oživit svou zahradu a udělat z ní domov pro mnoho živočichů pro užitek i potěchu oka.

Chraňme studánky v příhraničí

Skládačka formátu A4

Slouží pro pilotní program projektu zaměřený na ochranu pramenů, především na propagaci ochrany studánek a pramenů a jako výzva k zapojení veřejnosti.

 

 

 

 

 

Publikace

publikace_MMVS.jpg
 

  

Děkujeme


Sledujte nás
 

TOPlist