Úvodní stránka » Aktuality » Příměstský tábor oddílu FALCO
Putování s kapkou vody - badatelská výprava v rámci příměstského tábora se členy našeho oddílu mladých ochránců přírody FALCO po studánkách v Podlesí. O studánky v městských lesích se staráme již řadu let. Od popadaných větví se podařilo vyčistit okolí Černé studánky, dětem také nejvíce chutnala její voda.
Příměstský tábor oddílu FALCO - den druhý Horký letní den trávíme v příjemném lesním prostředí v Poličné u potoka Loučka, koupeme se na soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy. Pod vedením zkušené instruktorky proběhl výcvik v lukostřelbě, s botaničkou Maruškou poznáváme kvetoucí rostliny, na děcka čekala řada her a úkolů. Krásné pozorování ledňáčka říčního, zahlédli jsme i skorce vodního a konipasa horského.
Příměstský tábor oddílu FALCO - den třetí Další z horných letních dnů trávíme v Pobečví. Přírodovědná bádání na zavodněných štěrkovnách a zpřírodněném úseku Bečvy, perfektní koupačka, rozdělávání ohýnku křesadlem, opékání buřtíků. První orlovec říční, ledňáčci a břehule nad Bečvou, pisík a vodouši kropenatí, vážky.
Příměstský tábor oddílu FALCO - den čtvrtý Krajinou břidlice - skvělá exkurze do Flascharova dolu v Odrách a po okružní naučné stezce, rozhledna na Veselském kopci. Zpáteční cesta v pořádné bouřce, přívaly vody zaplavily na některých místech i Mezříč.
Příměstský tábor oddílu FALCO - den pátý Největší pískovcové skalní město v moravské části Karpat - NPR Pulčín Hradisko. Výprava s Jardou Navrátilem, spousta příběhů z činnosti strážce přírody v této velmi navštěvované části CHKO Beskydy. Přírodní zajímavosti i historie osídlení, na závěr na tábořišti rozdělávání ohně pomocí křesadel a hry. Foto: Dvorští a Tomáš Kašpar ml.
tabor-jpg
Odkaz na fotky: zde
 

  

Děkujeme


Sledujte nás 

TOPlist