Úvodní stránka » Valašské ekocentrum » Zahrada poznání

Zahrada poznání

ukázková přírodní zahrada

Na pozemku u Valašského ekocentra vznikla, za finanční podpory Státního fondu životního prostředí, Města Valašské Meziříčí a sponzorů, ukázková přírodní Zahrada poznání, která bude sloužit jako modelový příklad pozitivního přístupu člověka k ochraně biodiverzity a zdravého životního stylu na vlastním pozemku.

Člověk, aniž by si to mnohdy uvědomoval, se chová vůči přírodě v místě svého bydliště stále agresivněji. Zahrady se izolují neprostupnými ploty, intenzivně se sečou trávníky, mizí klasické živé ploty a ovocné stromy, ubývají úkryty pro živočichy – a naopak přibývají nejrůznější prvky, které jsou živočichům smrtelně nebezpečné, takže z blízkosti člověka mizí řada druhů živočichů, kteří dříve žili v zahradách zcela běžně. Projektem chceme ukázat, že přírodní zahrady jsou krásné, esteticky zajímavé a přitom plné života. Zahrada poznání byla 7. června 2020 slavnostně otevřena pro veřejnost.

Je přístupná v pracovní dny od 10.00 do 15.00 hod. a v období od dubna do října každý první víkend v měsíci od 10.00 do 17.00 hod.
 

 

  

Děkujeme


Sledujte nás 

TOPlist