Úvodní stránka » Naučné stezky » Stezky ve Valašském Meziříčí » Naučné stezky ve Valašském Meziříčí

Seznam naučných stezek ve Valašském Meziříčí

Naučná stezka Tomáše Garrigue Masaryka

Naučná stezka T. G. Masaryka vede z náměstí ve Valašském Meziříčí kolem zámku Žerotínů, pokračuje podél Rožnovské Bečvy k soutoku Bečev a odtud po červené turistické značce přes obec Poličná do sedla pod Píškovou v Hostýnských vrších. Zde se napojí na žlutou značku a přes hřeben nad Bražisky se kolem skalního útvaru Jarcovská kula a přes obec Jarcová vrací podél Vsetínské Bečvy zpět do Val. Meziříčí. Trasa měří cca 12 km.

Naučná stezka Jana Karafiáta

Naučná stezka Jana Karafiáta vede po červené turistické značce z nádraží ČD ve Valašském Meziříčí přes park Botanika a vrch Štěpánov na Podhájí, odtud kolem lyžařského vleku nad obcí Veselá do Velké Lhoty, kde se na čas napojuje na žlutou turistickou značku, a dále pokračuje až k přepadové hrázi přehradní nádrže v obci Bystřička. Délka trasy je asi 14 kilometrů.

Naučná stezka Klenov

Naučná stezka Klenov je pojmenovaná podle skalního masivu, kolem nějž prochází, měří 7 kilometrů a vede od hráze přehrady Bystřička pod bývalým skalním hradem Klenov a PP Louky pod Štípou k rozcestí na Dušné. Její trasa sleduje modrou turistickou značku a je přístupná také pro cyklisty na horských kolech, ale v některých úsecích velmi obtížně sjízdná. Stezka navazuje na NS Jana Karafiáta.

Naučná stezka Veřovické vrchy

Naučná stezka Veřovické vrchy vede z autobusového nádraží ve Valašském Meziříčí souběžně se žlutou turistickou značkou přes obec Krhová na hřeben Veřovických vrchů, po němž pokračuje souběžně s červenou značkou až k turistické chatě na Velkém Javorníku (917,8 m n. m.). V roce 2006 byla prodloužena do Frenštátu pod Radhoštěm (NS Velký Javorník).

Stáhněte si pracovní list

Naučná stezka Velký Javorník

Tato naučná stezka navazuje na NS Veřovické vrchy. Vede z vrcholu Velkého Javorníku po zelené značce do Frenštátu pod Radhoštěm. Má 3 zastavení, délka trasy je cca 5 km. Společně s NS Veřovické vrchy je to přibližně pětadvacetikilometrová procházka z Valašského Meziříčí do Frenštátu.

Stáhněte si pracovní list

Bezbariérová naučná stezka pro tělesně postižené a matky s kočárky

Naučná stezka vedoucí okolím rybníčku na vojenském cvičišti bývalých kasáren ve Valašském Meziříčí je upravena pro tělesně postižené na vozíčcích a pro rodiny s kočárky a malými dětmi. Na trase dlouhé asi 800 metrů má celkem 11 zastavení. Najdete ji v kasárenském areálu, který se nachází poblíž křižovatky ulic Šafaříkova a Družstevní, a je v provozu od jara do podzimu.

Naučná stezka Zámecký park

Tato stezka byla vybudována v roce 2010 při revitalizaci parku u zámku Kinských. Má 10 zastavení + 2 samostatné informační tabule, všechny jsou rozmístěny v zámeckém parku Kinských. Návštěvníkům podrobně představuje okolnosti vzniku parku, jeho historii, současnost i přírodní hodnoty.

 

  

Děkujeme


Sledujte nás 

TOPlist